Dekret Królewski nr 1/12/2024 z dnia 8 grudnia 2024 roku.

W dniu 8 grudnia 2024 roku, Jego Najwyższa Wysokość Król Królestwa Buddendorf Fabian I wydał Dekret Królewski w obronie obywateli Królestwa Buddendorf przed nie zgodnym z prawem rozporządzeniem Prezydenckim Prezydenta Republiki Baltii. 

Rozporzadzenie Naszego Króla mogą państwo przeczytać zarówno w tym artykule jak i w oficjalnym dokumencie: Dekret Królewski nr 1/12/2024 z dnia 8 grudnia 2024 roku.

Dekret Królewski nr 1/12/2024 z dnia 8 grudnia 2024 roku.










Preambuła

Mając na uwadze suwerenność i niezależność Królestwa Buddendorf, opartą na zasadach w Deklaracji Niepodległości oraz Konstytucji Królestwa Buddendorf, a także prawa międzynarodowego oraz nienaruszalnych praw naszych obywateli, a także w trosce o ochronę integralności ustrojowej naszego państwa, niniejszym wyrażam stanowczy sprzeciw wobec działań, które naruszają suwerenność i niezależność naszego Królestwa.

W obliczu działań podejmowanych przez Republikę Baltii, które naruszają podstawowe zasady suwerenności narodów i uznawane w świecie normy prawne, Królestwo Buddendorf oświadcza, że takie akty, ustawy, rozporządzenia czy inne akty prawne, nie mają mocy wiążącej wobec jego obywateli oraz całego Królestwa. Deklarujemy naszą niezłomną wolę obrony naszych praw oraz godności mieszkańców Buddendorf przed wszelkimi bezprawnymi roszczeniami i naciskami zewnętrznymi.

Część właściwa

Dekret Królewski nr 1/12/2024 o nieuznaniu roszczeń z rozporządzenia Prezydenckiego wydanego przez Prezydenta Republiki Baltii w dniu 8 grudnia 2024 roku.

Na mocy obowiązującego prawa, zarówno międzynarodowego, jak i prawa panującego w Królestwie Buddendorf, Ja Jako suwerenny Król Królestwa Buddendorf, w imię suwerenności naszego Królestwa, niniejszym postanawiam:

że Królestwo Buddendorf uznaje rozporządzenie Prezydenckie Prezydenta Republiki Baltii z dnia 8 grudnia 2024 roku, za nieważne i niemające mocy prawnej wobec obywateli Buddendorf oraz całego Królestwa Buddendorf.

Uzasadnienie decyzji:  


“ Każdy kto posiadał obywatelstwo baltiackie,

w jakimkolwiek czasie w historii nadal jest 

traktowany jako Obywatel Republiki Baltii.

Wiąże się to z możliwością kandydowania

i głosowania w wyborach.

Obywatelstwa Republiki Baltii można się

zrzec jedynie sądownie w Sądzie Królewskim

w Jeruszalom.

Rozprawa sądowa w celu zrzeczenia się 

obywatelstwa kosztuje od 500 do 2000 krossów.

Rzecznik Sądowy do spraw Obywalstw w Balti

zajmuje się sprawami sądowymi o obywatelstwach.

Rzecznik Sądowy nie jest finansowany przez

Państwo i należy go sfinansować prywatnie.

Jeżeli ktoś otrzymał obywatelstwo w nagrodę,

lub posiada je, a nie jest już związany 

z Republiką Baltii, w prawie jest traktowany 

tak samo jak Obywatel Baltii mieszkający

na jej terenie.

Każdy Obywatel Republiki Baltii może być

przywołany przez Prezydenta Republiki Baltii

do meldunku, obowiązkowej służby wojskowej

oraz działania na rzecz państwa.”                        


Źródło: Rozporządzenie Prezydenckie z dnia 8 grudnia 2024 roku.                    


1. Niezależność i suwerenność Królestwa Buddendorf.

Królestwo Buddendorf jest suwerennym, neutralnym i niezależnym państwem, które nie uznaje jurysdykcji innych państw, w tym Republiki Baltii nad swoimi obywatelami. Wszelkie próby narzucenia obywatelstwa baltiackiego osobom będącym obywatelami Buddendorf są sprzeczne z zasadą suwerenności państwowej oraz zasadą suwerenności narodów i stanowią niedopuszczalną ingerencję w wewnętrzne sprawy naszego państwa. 

2. Prawo do zrzekania się obywatelstwa.

Zgodnie z powszechnie przyjętymi zasadami prawa międzynarodowego, każdy człowiek ma prawo do swobodnego zrzekania się obywatelstwa. Ponadto obciążenie tego procesu wymogiem kosztownej procedury sądowej jest nieproporcjonalne i narusza podstawowe prawa jednostek, a także zasady proporcjonalności i równości w prawie międzynarodowym. 

3. Brak mocy prawnej rozporządzenia.

Rozporządzenie Prezydenckie Prezydenta Republiki Baltii z dnia 8 grudnia 2024 roku, nie ma mocy prawnej wobec obywateli Królestwa Buddendorf, zarówno na terytorium Królestwa Buddendorf, jak i za granicą. Osoby zamieszkujące Królestwo Buddendorf, które w przeszłości mogły posiadać obywatelstwo baltiackie, są obecnie wyłącznie obywatelami Królestwa Buddendorf i podlegają prawom Królestwa Buddendorf.

4. Ochrona obywateli Królestwa Buddendorf.

Królestwo Buddendorf nie uznaje obowiązku meldunku, służby wojskowej ani innych zobowiązań wobec Republiki Baltii, które miałyby dotyczyć obywateli naszego królestwa. Każda próba egzekucji takich obowiązków będzie traktowana jako bezpodstawny akt agresji dyplomatycznej.

Oświadczenia końcowe:

Królestwo Buddendorf stanowczo odrzuca roszczenia Republiki Baltii wobec obywateli Buddendorf. Buddendorf stanowczo będzie podejmował działania prawne oraz dyplomatyczne w razie dalszych naruszeń. Nasze królestwo nadal pozostaje otwarte na pokojowe relacje z Republiką Baltii, jednakże wszelkie działania naruszające naszą suwerenność lub prawa naszych obywateli będą odpowiednio odrzucane i nieuznawane.

PODPISANO 8 GRUDNIA 2024 ROKU

Jego Najwyższa Wysokość 

Król Królestwa Buddendorf Fabian I

Fabian I